Studie: Jak jsou na tom české e-shopy s loajalitou svých zákazníků?

V České republice neexistuje žádná studie mapující přístup firem k loajalitě svých zákazníků. Přitom každá druhá firma věrnostní program má nebo vážně uvažuje nad jeho spuštěním. Dlouho jsem se k tomu kroku odhodlával, až mě nakopl Jindřich Fáborský (Marketing Festival a Reshoper). Jindra je člověk, který jde do věcí po hlavě. Během deseti minut jsme se domluvili, že uděláme v rámci Reshoper Datablog studii analyzující přístup ecommerce firem k loajalitě zákazníků.

To téma mě začalo strašně zajímat. Jak jsou na tom české firmy s loajalitou? V Databázi věrnostních programů mám desítky českých programů, bohužel jedná se spíše o větší společnosti. Ale jak to řeší malé e-shopy, jak se k tomu staví B2B firmy, podnikatelé v regionech? Mám za sebou pár desítek projektů věrnostních programů, plním databázi, přesto nemohu říct, že bych dokázal postihnout celý trh. Tato studie by na všechny zásadní otázky mohla odpovědět.

Pojďme se společně na chvíli věnovat loajalitě zákazníků. Vy odpovíte na pár otázek v dotazníku, já to s kolegy zpracuji a zveřejníme to na konferenci Reshoper 30. ledna 2020. Následně budou výsledky studie zpřístupněné pro všechny zájemce zdarma.

Krátký anonymní dotazník zde:

Zapojte se prosím do této studie a pošlete odkaz svým známým.

Děkuji moc za Váš čas!