Loyalty Awards podruhé!

V tomto týdnu byly vyhlášeny výsledky druhého ročníku Loyalty Awards v Londýně. Vítězové obdrželi své ceny a celý večer se dle ohlasů účastníků skvěle povedl. Já jsem se bohužel díky záplavové situaci nemohl účastnit osobně.

Měl jsem ale to štěstí, že jsem mohl ovlivnit vítěze. Na konci dubna jsem v Londýně zasedal ve vážené porotě, jež vybírala nejlepší programy z části světa nazvané EMEA (tedy vše kromě Ameriky). Společně s kolegy, kterých si nesmírně vážím, neboť už něco ve věrnostních programech dokázali, jsme vybrali vítěze v různých kategoriích. V porotě zasedaly takové hvězdy jako prezident Aimia Jan-Pieter Lips, Eric Austin (Response Ability), Susan Rose (Zinc), Andrew Swaffield (Avios) nebo Peter Wray (Loyaltymatters.com).

Když mě do poroty vybrali v loňském roce, myslel jsem si, že je to nějaký vtip mých anglických kolegů-kamarádů. Nevěděl jsem do čeho jdu a měl jsem trému. Letos jsem se už nijak neobával říci naplno své názory a taky jsem se do toho opřel. V několika kategoriích došlo k velmi ostrým výměnám názorů. Největší střet představují kupóny a všechny “samolepkové/zvířátkové/pánvičkové” promotions supermarketů.

Část poroty tyto promotions zařazuje do věrnostních programů a je přesvědčená, že mají velký význam. Já patřím do druhé skupiny, která tvrdí pravý opak. Dlouhodobě nic nepřinášejí; je to druh necenové krátkodobé podpory prodeje, a tím jak jsou si podobné, tak velmi intenzivně podporují přelétání od jednoho supermarketu k druhému.

Opět mě příjemně překvapila úroveň procesu výběru vítězů. Každý porotce musel podepsat velmi strktní kodex chování. Upřímně mě překvapilo, jak striktně se dodržovalo pravidlo, že nikdo nehlasuje pro svoje klienty a při obhajobě či kritice svojí práce mlčí, aby neovlivňoval ostatní. To je něco stěží uvěřitelného. Angličanům etika stále něco říká.

Vůbec největší cenu pro mě má zkušenost, díky které jsem mohl nahlédnout pod pokličku obrovského množství skvělých věrnostních programů ze (skoro)celého světa. Pravda, podepsal jsem mlčenlivost a závazek, že tyto informace nebudu nijak šířit, což nebudu. Ale ta možnost rozhledu a inspirace je neuvěřitelně cenná.

Věnujte čas tomu, co je veřejně dostupné!

Zde si můžete stáhnout závěrečný materiál popisující všechny vítězné programy. 

Loyalty Awards 2013

Především doporučuji zaměřit se na velmi originální řešení Fun Finderu od Orange UK, mobilní řešení od Subway, úspěch Baltic Miles, mnohem lepší verzi O2 Extra z UK a samozřejmě na Nectar – benchmark mezi věrnostními programy!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s