GOPASS se v Londýně zařadil mezi nejúspěšnější věrnostní programy, vyhrál tři kategorie!

V prestižní soutěži The Loyalty Awards 2015 v Londýně získal program GOPASS ocenění ve třech kategoriích, což absolutně překročilo naše očekávání. Jen největší koaliční program světa Payback od American Express dosáhl na tři ceny tak jako GOPASS.

The Loyalty Awards je pomyslnou olympiádou pro všechny, kteří se profesionálně zabývají věrnostními programy. Účastním se poroty této soutěže od roku 2012 a za tu dobu jsem měl možnost přečíst stovky přihlášek do této soutěže. Vždy jsem tušil, že i programy ze střední Evropy mají šanci dostat se na short list.

2015-06-09-Loyalty-0005  

Na západ od našich hranic mají věrnostní programy třicetiletou tradici a jsou pevnou součástí strategie většiny velkých firem. Osobně znám firmy (jako Aimia nebo Ikano), které tyto programy pro své klienty provozují a těžko jim může někdo z ČeskoSlovenska konkurovat v zázemí a velikosti zdrojů. Přesto máme šanci prosadit se mezi nimi, chce to jen o trochu více chytrosti a šikovnosti. Budu nesmírně rád, když náš úspěch s programem GOPASS bude inspirovat další a v příštím roce se přihlásí mnohem více projektů z našich zemí.

GOPASS je nejlepší v kategoriích Travel a CRM

Naší velkou nadějí byla kategorie střední a východní Evropy. Stalo se a odnesli jsme si první cenu. Radost byla o to větší, že jsme soupeřili s ohromně úspěšným koaličním programem Pins, jenž vede osobnost roku 2014 pan Gabi Kool.

Já sám si velmi cením vítězství v kategorii Travel, protože jsme porazili opravdové giganty jako Accor hotels nebo aerolinky JetBlue. To jsou zástupci úplně jiné váhové kategorie, jen Le Club od Accor má přes 18 miliónů členů a zahrnuje 2800 hotelů v 92 zemích světa.

V okamžiku, když jsme se dostali na short list mezi firmy The Carlson Rezidor Group, Heathrow Airport, Multiplus Card, Turkcell nebo Volvo v kategorii “Best use of CRM in a loyalty enviroment” jsem začal chápat, že jsme dokázali něco průlomového. A nakonec nás volali na pódium převzít i tuto cenu. Wow!

Odovzdanie cien Loyalty Awards 2015_small size

 

Zleva: Radek Hrachovec, partner Pricewise, Bohuš Hlavatý, CEO Tatry Mountain Resorts, Milan Schnorrer, zakladající partner Pricewise a Peter Krišťák, zakladající partner Pricewise

Co je to GOPASS?

GOPASS je program společnosti Tatry Mountain Resorts, která je největším provozovatelem horských středisek a turistických služeb ve střední a východní Evropě. GOPASS zákazníka provází od první návštěvy střediska napříč všemi prodejními místy a službami, které mu středisko nabízí. Zákazník si on-line vybere různé služby jako skipasy, půjčovny, ubytování a ty se mu po zakoupení nahrají na jeho čipovou kartu. Program GOPASS přináší zákazníkům jedinečný komfort, komunikuje s nimi před i po jejich návštěvě, odměňuje je za každý nákup v propracovaném věrnostním schématu.

Karta GOPASS je také osobním trackerem, který zaznamenává počet nalyžovaných kilometrů. Každý lyžař si hned po skončení lyžování může projít svoji osobní statistiku. Pozn.: email se přehledem kilometrů má Open Rate vysoce přes 50%. Když k tomu přidáme dlouhodobou personalizovanou komunikaci podpořenou vyspělou analytikou (obě dodává na klíč team Pricewise), tak je z toho úspěšný program přinášející win-win pro zákazníka i středisko. Je fajn, když všechno do sebe logicky zapadá. To pak program opravdu podporuje věrnost, neboť dělá zákazníky spokojenější a firma z toho profituje.

headline_small size

Proč GOPASS vyhrál?

Odpověď je velmi jednoduchá, dokázali jsme navrhnout a zrealizovat program, který prokazatelně navyšuje tržby Tatry Mountain Resorts. Věrnostní program má zajistit skutečné benefity svým členům. Správný program dokáže prostřednictvím chytře navrženého odměnového schématu a relevantní přímé komunikace zařídit, že se jeho členové vracejí častěji a utrácejí více peněz.

GOPASS přinesl v loňském roce prokazatelně 5% extra čistého výnosu. Využilo ho přes 100 tisíc lyžařů, kteří měřeno vůči kontrolním skupinám nakoupili o několik tisíc skipasů navíc. Na porotu udělalo největší dojem, že se nám povedlo propojit celý business Tatry Mountain Resorts včetně její aquparkové divize a 200 externích ubytovacích zařízení. Právě tento komplexní servis-zážitek je pravý důvod proč GOPASS generuje extra výnosy.

Prohlášení poroty The Loyalty Awards:

“Oceňujeme, že program zapojuje zákazníka formou hry a spojuje ho s resortem i v případě, že se v něm právě nenachází. Jde o sofistikovaný systém, který buduje skutečnou loajalitu.“

Doporučuji přečíst celou Case study GOPASS, jsou tam další zajímavé detaily.

Skvělý team PRICEWISE

Za úspěchem programu GOPASS stojí tři roky tvrdé práce, skvělý team společnosti Pricewise, kvalitní technologické zázemí v podobě CRM systému a e-shopu od společnosti Cortex a prozíravý management Tatry Mountain Resorts. Dlouhodobá vize jejího generálního ředitele pana Bohuša Hlavatého udržela program nad vodou během prvních dvou let, kdy se ve firmě postupně prosazoval a nabíral členy do svojí báze, aby dosáhl kritické velikosti.

Chtěl bych upřímně poděkovat svým kolegům a kamarádům, zakládajícím partnerům Pricewise Milanovi Schnorrerovi a Peterovi Krišťákovi, že mě před 3 lety přizvali do tohoto projektu. Velmi si vážím jejich neuvěřitelné pracovitosti, zkušeností a schopnosti řešit problémy s otevřenou hlavou.

IMG_0107

 

Jdeme z pódia se třetí cenou a nadšení nezná mezí. 

Pricewise má před sebou velkou budoucnost. Sledujte nás:

Pricewise blog

Pricewise Twitter

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s